Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Święto kina niemego dla dzieci i młodzieży

Święto kina niemego dla dzieci i młodzieży

Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zaprasza nauczycieli i uczniów wszystkich grup wiekowych na „Święto kina niemego”, które odbędzie się w kinoteatrze Rialto oraz w kinie Kosmos w Katowicach  w dniach 18 – 23. 10. 2016 r.

Prelekcje towarzyszące przeglądowi filmów z początków kina  będą dostosowane do wieku odbiorców i przygotowane we współpracy z muzykami, filmowcami, archiwistami i edukatorami. Gośćmi imprezy będą pracownicy Filmoteki Narodowej, rodzina Georges’a Mélièsa, a także artyści: Asia Mina i Marcin Drzazga.

Uczniowie szkół podstawowych poznają obrazy zrealizowane przez pionierów kina braci Lumièrów, magika kina Georges’a Mélièsa oraz komika wszechczasów Charliego Chaplina.

Program dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie przywołaniem początków kinematografii polskiej poprzez prezentację dwóch polskich superprodukcji z lat 20, doskonale odrestaurowanych przez Filmotekę Narodową. Pokazom będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu taperów z Włoch i Francji oraz dyskusja ze specjalistami.

Szczegóły i informacje organizacyjne>>